Kad ir laiks apmeklēt vetārstu?

Vetārsts būtu jāapmeklē vismaz reizi gadā, lai saņemtu ikgadējās nepieciešamās vakcīnas. Vetārstu apmeklējums dzīvniekiem var radīt stresu, tādēļ tos vajadzētu jau no agras bērnības pieradināt apciemot vetārsta klīnikas. Šis raksts ir kā maza rokasgrāmata, kas palīdzēs izvērtēt, vai doties pie vetārsta.

 

 

 

 

 

Slīmības, infekcijas gadījumā

Ja jūsu mājdzivniekam pēkšņi ir sākusies vemšana, vai arī caureja nenozīmē, ka uzreiz ir jādodas pie vetārsta. Šajā gadījumā varat sazināties telefoniski ar vetārstu, un uzklausīt tālākās rīcības plānu. Tomē ikreiz, kad rodas šaubas par mājdzīvnieka veselības stāvokli, noteikti sazinaties ar savu veterinārārstu vai veterinārārsta slimnīcu, kas nodrošina diennakts piekļuvi glābšanas dzīvnieku aprūpei. Pastāv arī noteiktas ārkārtas situācijas, par kurām jums jāzina, kurām nepieciešama tūlītēja aprūpe. Tie ietver:

  1. Jebkuras intensīvas traumas tipa, piemēram, dzīvnieku ir notriekusi māšīna
  2. Esot konaktā ar savvaļas dzīvniekiem
  3. Asinis vemšana vai pagarināts caureja
  4. Bezsamaņa vai krampji
  5. Ieelpo toksiskus šķidrumus, piemēram, sadzīves tīrītājus
  6. Dezorientēti un / vai reibonis
  7. Uzpūties vēders

Cik vecu kucēnu un kaķēnu var pirmo reizi atrādīt vetārstiem?

Kucēnus pie vetārsta var vest no 8 līdz 10 nedēļu vecumam. Savukārt, lai pārliecinātos par kaķēna labsajūtu un veiktu pirmās vakcīnas ir 6 līdz 8 nedēļu vecumam. Ārsts pārbaudīs  zobus, ausis, acis un klausās sirdi un plaušas.

Jūsu veterinārārsts sniegs Jums padomus par uzturu, kopšanu, zobu aprūpi, apmācību, parastajiem uzvedības jautājumiem, mājdzīvnieku aizsardzību mājā. Jūsu veterinārārsts kļūs par jūsu # 1 lolojumdzīvnieku padomu avotu. Jūsu veterinārārsts nodrošinās, ka jūsu jaunais kaķēns ir vesels, bez parazītiem, pienācīgi vakcinēts, uz pareizajām profilaktiskajām vielām, kā arī ievietots mikročipu. Jūsu vets sadarbosies ar jums, lai nodrošinātu, ka jūsu jaunajam kaķim būtu gara un veselīga dzīve.

 

 

 

 

 

 

Vetārsta apmeklējuma biežums

Regulāra vizīte pie veterinārārsta ir obligāta, lai saglabātu jūsu kaķa vai suņa labsajūtu.  Kaķēniem un kucēniem vetārs ir jāapmeklē biežāk, nekā jau pieaugušiem kaķiem un suņiem. Ja Jums ir suns, vai kaķis vecumā no 1 līdz 10 gadiem, varat vetrāstu apmeklēt 1 reizi gadā, lai veiktu fizikso pārbaudi. Kā arī pēc gada, iespējams būs jāatjauno kāda svarīga vakcīna.