Vai dzīvniekiem ir nepieciešami vitamīni?

Cilvēki zina, ka ik pa laikam ir nepieciešams uzņemt vitamīnus. Tā kā mums ir tik daudz iespēju, ir pilnīgi loģiski, ka sākam domāt, vai mūsu mājdzīvniekiem arī vajadzētu lietot uzturā vitamīnus.

Bet vai suņiem tiešām ir vajadzīgi vitamīni? Vai ir kādi riski, kas saistīti ar suņu vitamīniem? Kādus vitamīnus vajadzētu dot jūsu sunim?

Ja jūs uzdodat sev šos jautājumus, mums ir atbildes.

 

 

 

 

Kas ir vitamīni?
Vitamīni ir organiski savienojumi, kas nepieciešami dzīvības uzturēšanai. Lielākā daļa ir dabiski sastopama pārtikā. Dzīvnieku ķermeņiem ir vajadzīgi vitamīni augšanai un uzturēšanai.

Jūs, iespējams, esat iepazinušies ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku ķermeņiem vajadzīgajiem vitamīniem:

A vitamīns
B vitamīni (biotīns, folāts, niacīns, pantotēnskābe, riboflavīns, tiamīns, vitamīns B-6 un vitamīns B-12)
C vitamīns
D vitamīns
E vitamīns
K vitamīns

Holīns
Suņiem ir vajadzīgi arī šie vitamīni, lai gan ir ļoti svarīgi, lai mēs saprastu, ka viņiem tie ir nepieciešami dažādos daudzumos.

A vitamīns suņiem
A vitamīns, ir burkānos. Šis taukos šķīstošais vitamīns ir atbildīgs arī par augšanu, augļa attīstību, imūnsistēmu un šūnu darbību.

B Vitamīni suņiem
B vitamīni ir svarīga vitamīnu grupa, kam ir nozīme jūsu suņa veselībā. Tiamīns palīdz regulēt enerģijas un ogļhidrātu metabolismu un aktivizē jonu kanālus nervu audos. Riboflavīns, B12 un niacīns palīdz atvieglot fermentu darbību. B6 vitamīns ir īpaši svarīgs. Šis vitamīns ir atbildīgs par glikozes veidošanos, sarkano asins šūnu un nervu sistēmas darbību, hormonu regulēšanu, imūnreakciju, niacīna sintēzi un gēnu aktivāciju. Pantotēnskābe palīdz ar enerģijas metabolismu. Folijskābei ir nozīme aminoskābju un nukleotīdu metabolismā un mitohondriju proteīnu sintēze.


 

 

 

C vitamīns suņiem
C vitamīns ir svarīgs antioksidants. Tas iznīcina potenciāli kaitīgos brīvos radikāļus organismā un var palīdzēt mazināt iekaisumu un kognitīvo novecošanu. Suņi faktiski var sintezēt C vitamīnu savās aknās, bet dažos gadījumos piedevas var dot labumu veselībai.

D vitamīns suņiem
D vitamīns vai „saules vitamīns” ļauj jūsu suņa ķermenim līdzsvarot minerālus, piemēram, fosforu un kalciju, lai nodrošinātu veselīgu kaulu augšanu. Bez tā jūsu suns nespēs pareizi attīstīties vai uzturēt veselus muskuļus un kaulus.

E vitamīns suņiem
E vitamīns ir viens no jūsu suņu aizsardzības līdzekļiem pret oksidatīviem bojājumiem. Šis taukos šķīstošais vitamīns ir būtisks arī šūnu funkcijai un tauku metabolismam. Trūkumi var izraisīt acu un muskuļu deģenerāciju un reproduktīvās problēmas.

K vitamīns suņiem
K vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns, kas palīdz aktivizēt jūsu suņa asins recēšanas spēju. Atsevišķu žurku un peles indju norīšana kavē suņu spēju izmantot K vitamīnu savās ķermenīs, kas izraisa asiņošanu un nāvi, ja to neārstē.

Holīns suņiem
Holīns ir nepieciešams fosfolipīdu šūnu membrānas komponents. Tā atbalsta veselīgu smadzeņu un aknu darbību, un dažkārt to izmanto kā daļu no epilepsijas mājdzīvnieku ārstēšanas plāna.

Vai suņiem ir nepieciešami vitamīnu piedevas?
Jūsu suns saņem savus vitamīnus no viņa ēdiena. Tirdzniecības suņu barība, kas marķēta ar „pilnīgu un līdzsvarotu”, ir īpaši izstrādāta, lai saturētu visus suņu vajadzībām nepieciešamos vitamīnus, minerālvielas un barības vielas.

Pārtikas produkti, kas paredzēti dažādiem dzīves posmiem, piemēram, kucēnu pārtika, pieaugušo pārtika un vecākais ēdiens, satur dažāda līmeņa vitamīnus atkarībā no šīs dzīves stadijas prasībām. Tas ir īpaši svarīgi lielo šķirņu kucēnu ēdieniem, jo ​​šīs šķirnes var attīstīt slimības, piemēram, gūžas displāziju, ja to pārtika satur vitamīnus un minerālvielas, piemēram, kalciju, kas padara tos augošus pārāk ātri.